Kanał publiczny

8960 widoki
0 Polubienia
0 0

Udostępnij przez Social Media

Link do udostępniania

Use permanent link to share in social media

Wyślij do znajomego

Proszę login do wysłania tego document przez email!

Umieść na swojej stronie

Wybierz stronę, od której chcesz zacząć

7. www.innowacyjnaadministracja.pl Zapraszamy do kontaktu: Patryk Jurczyszyn tel. 531-788-164 biuro@innowacyjnaadministracja.pl www.innowacyjnaadministracja.pl

1. www.innowacyjnaadministracja.pl Rheticus ® Network Alert Rheticus® Network Alert to inteligentna aplikacja zaprojektowana do zapewniania geoanalizy i alertów do monitorowania sieci wodnych i kanalizacyjnych. Pomaga zoptymalizować czynności konserwacyjne i osiągnąć ekonomiczne zarządzanie sieciami, umożliwiając klientom łatwe wykrywanie ruchów i przemieszczeń gruntu, zapobieganie potencjalnym awariom i lepsze organizowanie inspekcji sieci.

3. www.innowacyjnaadministracja.pl Problem Operatorzy sieci wodno-kanalizacyjnych mają na to określenie: rurociągi. Oprócz przyspieszenia szkód w rzeczywistej infrastrukturze wodnej to zjawisko erozji może powodować niestabilnośćw konstrukcjach drogowych i otaczających budynkach. Operatorzy ci wydają dużo pieniędzy na utrzymanie sieci i walkę z wyciekami wody lub problemami strukturalnymi. Zidentyfikowanie osiadania, zanim stanie się krytyczne, stanowi wyzwanie. Satelitarny monitoring radarowy identyfikuje trendy przemieszczania ziemi, które mogą przewidywać problemy pod ziemią. Dane te, przepchnięte przez analizę Interferometrycznego radaru z syntetyczną aperturą (InSAR), mogą zapewnić zmiany w poziomie gruntu z milimetrową dokładnością. Analiza danych radarowych wymaga bardzo wysokich umiejętności technicznych i często zapewnia wyniki trudne do zrozumienia i interpretacji przez osoby niebędące ekspertami. Ponadto tworzy ogromną ilość danych: pojedynczy obszar 100 kilometrów kwadratowych zapewnia ponad milion punktów zmian. Znalezienie znaczącego wyzwania jest wyzwaniem. Publiczna sieć kanalizacyjna w Mediolanie we Włoszech przebiega przez około 1500 km na 300 kilometrów kwadratowych. MM SpA, firma zarządzająca zintegrowanymi usługami wodno-ściekowymi w Mediolanie, poszukiwała metody szybkiego wykrywania ruchów powierzchni ziemi spowodowanych wadami strukturalnymi lub przeciekami kolektora, które mogłyby wpłynąć na obszar nad siecią i przyległymi obszary. Celem było zapobieganie uszkodzeniom konstrukcji powierzchniowych (dróg, budynków, usług) poprzez wykrywanie trwających ruchów, których skutki nie są jeszcze widoczne.

6. www.innowacyjnaadministracja.pl Korzyści - Monitorowanie wysokiej częstotliwości. - Skoncentrowane doświadczenie informacyjne. Pomaga zebrać kompleksowe informacje z platform satelitarnych z jednego punktu dostępu, umożliwiając klientom wspieranie procesu analizy i zrozumienia bieżących zjawisk na dużych obszarach. - Najlepszy stosunek kosztów do wydajności dzięki otwartym danym, automatyzacji przetwarzania i architekturze opartej na chmurze, niezależnie od rozszerzenia obszaru zainteresowania. - Przytłaczające problemy z monitorowaniem na miejscu, wysiłki i koszty. - Dokładna, dynamiczna, niezawodna i zawsze aktualna wiedza praktyczna. - Pomocny w przewidywaniu ryzykownych sytuacji i szkodliwych zdarzeń. - Dostęp do danych z dowolnego miejsca, 24/7.

4. www.innowacyjnaadministracja.pl Rozwiązanie Przemieszczenie Rheticus ® było tam, gdzie MM SpA uzyskało potrzebne wsparcie. Rheticus ® Displacement, będący usługą służącą do monitorowania ruchów powierzchni ziemi w czasie, jest uważany za najdokładniejszą i najtańszą metodę badania w celu zapobiegania i identyfikowania możliwych awarii systemu kanalizacyjnego. MM SpA może stale monitorować stabilność przemieszczeń gruntu, które wpływają na sieć kanalizacyjną, mierząc milimetrowe deformacje powierzchni w oparciu o sześciodniowy czas ponownej wizyty danych Sentinel-1 z europejskiego programu Copernicus. MM SpA jest stale aktualizowana o ruchach gruntu poniżej pionu, które mają wysokie prawdopodobieństwo określenia awarii kolektora i pogorszenia osiadania. W pierwszym roku działań monitorujących przetworzono duże historyczne dane archiwalne Sentinel-1, które wytworzyły ponad milion zmian (zwanych Trwałymi Rozpraszaczami). Około 50 PS wykazało wrażliwe ruchy w pionie wpływające na 24 drogi. MM SpA poinformowało, że 80% inspekcji w terenie, które zostały zaplanowane z wykorzystaniem informacji dostarczonych przez Rheticus ® Displacement, potwierdziło bieżące problemy w sieci. Udane doświadczenia z MM SpA dały impuls do dalszego rozwoju. Rheticus ® Interfejs Rheticus® Network Alert Od tego czasu usługa przemieszczania została zintegrowana z technologią Smart M.App firmy Hexagon Geospatial, aby dodać dynamiczną analizę i nowe funkcje do monitorowania sieci wodno-kanalizacyjnych. Rezultatem jest Rheticus ® Network Alert , narzędzie internetowe, które pomaga firmom zarządzającym zintegrowanymi sieciami wodno-kanalizacyjnymi w utrzymaniu i kontroli tych sieci. Identyfikuje aktualne zagrożenia w sieci, wykorzystując dane satelitarne do identyfikacji obszarów niestabilności gruntu, które mogą wskazywać na nieszczelne rury. Operatorzy mogą szybko określić lokalizacje budzące obawy i podjąć działania w oparciu o informacje. Network Alert zapewnia poziom ostrzeżenia na każdym segmencie rurociągu, upraszczając czynności konserwacyjne i zarządzanie priorytetami inspekcji.

2. www.innowacyjnaadministracja.pl Kluczowe Cechy: - oszczędność kosztów i czasu - usługa dostępna 24/7 z dowolnej platformy i urządzenia - mapy, raporty, dynamiczne analizy geograficzne - natychmiastowa skuteczność dzięki dostępnym danym historycznym Odkryliśmy, że interferometria radarów satelitarnych jest najdokładniejszą i najtańszą metodą badania w celu zapobiegania potencjalnym awariom kanalizacji i sieci wodociągowej i ich wykrywania. Andrea Aliscioni, MM SpA Wprowadzenie Woda może być niszczycielską siłą, zmywając korytarze i niszcząc brzegi rzek. Czasami działa cicho i niewidocznie, usuwając glebę pod parkingami i drogami, dopóki się nie zapadną, odsłaniając dziury w płytkich domach i samochodach. Osiadanie, lub gdy ziemia zaczyna opadać, wskazuje na problem. Nie musi to być dramatyczne, destrukcyjne i kosztowne. Osiadanie zaledwie kilku centymetrów wokół zakopanych rurociągów może powodować nieszczelności w rurach. Te wycieki mogą następnie przyspieszyć erozję wokół obszaru problemu, zakłócając obsługę i potencjalnie tworząc większe problemy.

5. www.innowacyjnaadministracja.pl Funkcje - Ciągłe dostarczanie praktycznej wiedzy poprzez automatyczne przetwarzanie otwartych danych satelitarnych. - Mapy tematyczne i dynamiczne geoanalizy. - Przyjazny pulpit zoptymalizowany pod kątem dostarczania informacji za pośrednictwem wydajnego interfejsu internetowego. - Ogólnoświatowy zasięg. - Zaprojektowany, aby spełnić potrzeby użytkownika. - Usługa subskrypcyjna. - Nie wymaga instalacji urządzenia. - Bezpośredni dostęp do dostawcy danych Sentinel-1. - Dostępność w trybie Machine-to-Machine (M2M) za pośrednictwem standardowych protokołów udostępniania. - Dostępność jako usługa w chmurze i jako usługa internetowa, zgodnie ze standardami OGC. - Dane dostarczane w układzie współrzędnych geograficznych. - Obsługiwany dostęp z urządzeń przenośnych. - Wstępnie ustawione raporty do eksportu [na żądanie]. - Integracja z naziemnymi systemami geodezyjnymi [na żądanie]. - Wykorzystanie danych radaru satelitarnego innych niż Sentinel-1 [na żądanie]. - Identyfikacja awarii sieci wodno-kanalizacyjnej za pomocą Rheticus ® Network Alert na podstawie Rheticus ® Displacement [na żądanie].

Widoki

 • 8960 Suma odsłon
 • 6974 Odsłon na stronie
 • 1986 Embedded Views

Akcje

 • 0 Social Shares
 • 0 Polubienia
 • 0 Nielubiane
 • 0 Komentarze

Liczba Udostępnień

 • 0 Facebook
 • 0 Twitter
 • 0 LinkedIn
 • 0 Google+

Osadza 3

 • 111 inelsys.pl
 • 31 www.videosystems.pl
 • 29 www.witches.pl